Eucharystię w ich intencji sprawował ks. dr Piotr Brodziak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Homilię wygłosił ks. Rafał Sarzyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie.
W modlitwie w intencji nauczycieli uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz inni pracownicy oświaty. Obecni byli także przedstawiciele Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu, a także Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Na Mszę święta w intencji nauczycieli i pracowników oświaty zaprosiło duszpasterstwo nauczycieli diecezji zamojsko-lubaczowskiej i parafia pw. św. Brata Alberta w Zamościu.