Finał XII Mistrzostw Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Droga do zwycięstw nie była łatwa. Rozegrano setki meczów, strzelono wiele bramek. Najlepsze drużyny z naszej diecezji spotkały się w finale XII edycji Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, 15 listopada 2014 r. w Biłgoraju.
Turniej rozpoczął się Mszą św., sprawowaną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Mszy przewodniczył ks. Piotr Szeptuch – diecezjalny duszpasterz sportowców, a homilię wygłosił ks. Tomasz Szady.
W walce o medale i przepustkę na Mistrzostwa Polski LSO w finale spotkało się 16 drużyn, po cztery drużyny w każdej grupie wyłonionych z eliminacji dekanalnych i między dekanalnych.

Wyniki:
 I kategoria - ministranci młodsi:I miejsce – par.  Św. Michała Archanioła w Miączynie;II miejsce – par. Św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa;III miejsce – par. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju;
IV miejsce – par. Św. Marii Magdaleny w Młodowie

II kategoria – ministranci:I miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim;II miejsce – par. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju;III miejsce – par. Świętej Opatrzności Bożej w Zamościu;IV miejsce – par. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.

III kategoria – lektorzy:I miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Lubelskim;II miejsce – par.  Św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym;III miejsce –par. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu;IV miejsce – par. Świętej Trójcy w Komarowie.

IV kategoria – lektorzy starsi:I miejsce – par. Św. Mikołaja w Hrubieszowie;II miejsce – par. Św. Stanisława Bpa w Lubaczowie;III miejsce – par. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy;IV miejsce – par. Wniebowzięcia NMP w Starym Zamościu.

Na zakończenie turnieju w imieniu Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka zwycięzcom pamiątkowe medale, puchary i dyplomy wręczali: ks. dziekan Jerzy Kołtun, Prezes OZPN w Zamościu Stanisław Pryciuk, gospodarz obiektu Dyrektor OSiR w Biłgoraju Michał Furlepa.
Dziękuję tym, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju na każdym jego etapie, a szczególne Michałowi Furlepie – dyr. Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju za pomoc w przeprowadzeniu tego finału.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali panowie sędziowie: Michał Ciecierski, Zbigniew Skwarek i Wiesław Bąk.
Ministrantom gratuluję wyśmienitych umiejętności, księżom dziękuję za zaangażowanie, a sponsorom za okazaną pomoc. Zapraszam na kolejne mistrzostwa, które uczą rywalizacji, a także są czasem wspólnego spotkania i ewangelizacji poprzez sport.

Ks. Piotr Szeptuch
Diecezjalny Duszpasterz Sportu