Rekolekcje dla katechetów

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w domu rekolekcyjnym w Kaliszanach odbyły się dwa turnusy rekolekcji dla katechetów z naszej diecezji. W pierwszym, który trwał od 18 do 21 stycznia br. uczestniczyło 19 katechetów. Drugi turnus rozpoczął się 22, a zakończył 25 stycznia br. i uczestniczyło w nim – 14 katechetów. Rekolekcje prowadził ks. Mirosław Bielecki i dotyczyły one tematu Dekalogu. Podczas rekolekcji odbyły się również warsztaty dla katechetów, które prowadzili wizytatorzy katechetyczni ks. Robert Strus i ks. Sylwester Zwolak. Dotyczyły one aktualności prawnych i dydaktycznych związanych z nauczaniem religii w szkole oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą ideologia gender. Rekolekcje zorganizowała Pani Anna Matelak – doradca metodyczny w WNiWK Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
ks. Robert Strus