Zmarł ks. Józef Walas (l. 90), pochodzący z parafii Tworyczów

| autor:

W dniu 9 maja 2024 r. zmarł w Lublinie

ks. Józef Walas

Kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej

Urodził się 29 marca 1934 r. w Sułowie 
Święcenia prezbiteratu przyjął 19 kwietnia 1959 r. w Lublinie (w 66. roku kapłaństwa)

Praca duszpasterska w parafiach:

Zawalów, MB Różańcowej – wikariusz: 20.06.1959 -10.06.1961
Zawalów – Dubienka, Trójcy Przenajświętszej – wikariusz: 9.02.1961 – 10.06.1961
Piotrawin, św. Tomasza Apostoła i św. Stanisława BM – wikariusz: 10.06.1961 – 10.08.1962
Wożuczyn
, Nawiedzenia NMP – wikariusz: 10.08.1962 – 29.06.1963
Wojsławice
, św. Michała Archanioła – wikariusz: 29.06.1963 – 2.07.1966
Kazimierz Dolny
, św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła – wikariusz: 2.07.1966 – 9.09.1966
Gorzków
, św. Stanisława BM – wikariusz: 9.09.1966 – 26.08.1967
Komarów
, Świętej Trójcy – wikariusz: 26.08.1967 – 3.07.1968
Kraśnik
, Wniebowzięcia NMP – wikariusz:  3.07.1968 – 1.07.1972
Janów Lubelski, św. Jana Chrzciciela – wikariusz: 1.07.1972 – 8.06.1976
Skierbieszów
, Wniebowzięcia NMP – wikariusz: 8.06.1976 – 14.06.1978
Hrubieszów
, św. Mikołaja – wikariusz: 14.06.1978 – 12.06.1980
Puławy, MB Różańcowej – wikariusz: 12.06.1980 – 2.07.1981

Chłaniów, św. Mateusza Apostoła – proboszcz: 2.07.1981 – 1989
USA – duszpasterz Polonii: 1989 – 2011

Przeszedł na emeryturę w roku 2011 r.

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE

– w trakcie ustalania

R.I.P.