PUSZKA NA KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ (10.03) - PROŚBA O ZAPOWIEDŹ

W IV Niedzielę Wielkiego Postu (10.03) w parafiach naszej diecezji zbierane będą środki do puszek, przeznaczone na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Zachęcamy Księży Proboszczów do odczytania zapowiadającego zbiórkę listu dyrektora Katolickiego Radia Zamość w niedzielę 3 marca.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Drodzy słuchacze Katolickiego Radia Zamość, drodzy wierni

Przeżywamy kolejny Wielki Post w naszym życiu. Przypada on w czasie szczególnie niespokojnym. Już od ponad dwóch lat za wschodnią granicą kraju twa wojna. W naszej Ojczyźnie liczne protesty, strajki, pogłębiająca się walka ideologiczna, wzajemne kłótnie, kłamstwa, słowne i fizyczne przepychanki. W obliczu tych wszystkich wydarzeń mogą rodzić się w naszych sercach pytania o prawdę, uczciwość i autentyczność życia współczesnego człowieka. Niestety, na próżno szukać prób odpowiedzi na te pytania w publicznych mediach. Na własne oczy dostrzegamy jak bardzo brakuje w nich rzetelnych, wielowymiarowych informacji, które pozwalałyby swobodnie wyrabiać sobie pogląd o otaczającym nas świecie. Nawet samo istnienie wolnych i niezależnych mediów, w myśl gwarancji ich pluralizmu oraz swobodnego funkcjonowania, pozostaje niepewne lub wręcz staje się niemożliwe.

Niewątpliwie bardzo ważną rolę w czasach pogłębiającego się relatywizmu społecznego i coraz trudniejszego dostępu do prawdy, odgrywają dzisiaj media katolickie. Ich misja ukazywania rzeczywistości opartej na jedynej Prawdzie jaką jest Pan Bóg, dziś także stoi pod dużym znakiem zapytania. Cieszymy się, że nasza diecezjalna rozgłośnia buduje swój autorytet w oparciu o wiarę katolicką i nauczanie Kościoła. Naszym głównym celem jest głoszenie Ewangelii, ale też spełnianie wszystkich zadań radia lokalnego.

Katolickie Radio Zamość już ponad ćwierć wieku stara się być nośnikiem dobrych, rzetelnych i prawdziwych wiadomości. To wszystko dzieje się dzięki wsparciu modlitewnemu i materialnemu jakiego doświadczamy na co dzień od naszych słuchaczy i diecezjan. Doceniamy, że możemy w tak trudnych czasach być Radiem Dobrych Wiadomości — jedyną działającą na Zamojszczyźnie lokalną rozgłośnią, nadającą swój program przez całą dobę. To właśnie nasi darczyńcy przyczyniają się do stałego rozwoju i podnoszenia poziomu jakości naszego radia.

Dziękuję za wszelką życzliwość, wsparcie i współtworzenie Katolickiego Radia Zamość. Dziękuję za ofiary, które w niedzielę (10 marca) zostaną złożone do puszek na rzecz naszej diecezjalnej rozgłośni. Niech czas Wielkiego Postu i zbliżające się święta Wielkanocne będą dla każdego z nas okazją do pogłębienia swojej relacji z Panem Bogiem, a nasze radio niech w tym zadaniu Wam pomaga i towarzyszy.

Ks. dr Sylwester Zwolak
dyrektor Katolickiego Radia Zamość