Msza św. w intencji chorych w szpitalu papieskim

fot. Joanna Suszko - Katolickie Radio Zamość
W 32. Światowy Dzień Chorego, w niedzielę (11.02) w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu biskup diecezjalny Marian Rojek sprawował Mszę świętą w intencji chorych i niepełnosprawnych, a także w intencji osób opiekujących się chorymi.

W Mszy świętej wzięli udział: dyrekcja, pracownicy i pacjenci szpitala, a także licznie zgromadzeni uczestnicy i wolontariusze wczasorekolekcji dla niepełnosprawnych w naszej diecezji.

Podczas Mszy świętej ksiądz biskup poświęcił także nowe wyposażenie kaplicy szpitalnej, która w ostatnim czasie przeszła prace remontowe. W prezbiterium pojawiły się dwie ikony przedstawiające św. Rafała Archanioła, patrona kaplicy i św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Ich autorką jest Małgorzata Gontarz.