X ORSZAK TRZECH KRÓLI W ZAMOŚCIU

fot. Adrianna Czugała - Katolickie Radio Zamość
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami ponad 800. miejscowości w Polsce przeszły barwne i rozśpiewane kolędami korowody. W Zamościu Orszak Trzech Króli zorganizowano po raz dziesiąty.

Wspólna wędrówka z Trzema Królami rozpoczęła się od mszy sprawowanej w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza w Zamościa. Przewodniczył jej pasterz diecezji-zamojsko lubaczowskiej bp Marian Rojek. Po mszy św. pod zamojską katedrą uformował się orszak.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Zamojski orszak odbył się pod honorowym patronatem bp zamojsko-lubaczowskiego Mariana Rojka, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka oraz Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego. Orszak wsparł również samorząd województwa lubelskiego. Mówi Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Partnerem  wydarzenia X Jubileuszowy Orszaku Trzech Króli w Zamościu jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!".