Światowy Dzień Młodzieży w Zamościu

"Szczęśliwi w nadziei" - pod tym hasłem w uroczystość Chrystusa Króla (26.11) młodzież na całym świecie w swoich diecezjach przeżywała swój dzień.

W naszej, dzień młodych odbył się w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Na swoje święto przyjechały delegacje młodzieży z wielu parafii.

Światowy Dzień Młodych w Zamościu rozpoczął się od uwielbienia, śpiewu pieśni i dzielenia się świadectwem osób, które uczestniczyły w tym roku w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. O godz. 16.00 sprawowana była Eucharystia którą wraz z licznie przybyłymi kapłanami celebrował pasterz naszej diecezji, biskup Marian Rojek.

Uroczystość Chrystusa Króla jest także świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dlatego podczas Mszy św. odbył się obrzęd błogosławieństwa i posłana nowych zastępowych KSM. Ponadto sześć osób z parafialnych oddziałów KSM złożyło swoje przyrzeczenia i oficjalnie wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Spotkanie zakończył poczęstunek i wzajemna integracja.