Sympozjum o błogosławionej Rodzinie Ulmów

fot. Joanna Suszko - Katolickie Radio Zamość
​W kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu w czwartek (26.10) odbyło się sympozjum popularno-naukowe.

Wzięli w nim udział nauczyciele, katecheci, rodzice i wszyscy chętni, którzy chcieli poznać historię beatyfikowanej 10 września br Rodziny Ulmów - Wiktorii i Józefa oraz siódemki ich dzieci, w tym jednego nienarodzonego.

Temat "z Błogosławioną Rodziną Ulmów ku szczytom świętości" przybliżył postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów, ks dr Witold Burda.

Sympozjum zorganizowali wspólnie Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. o. Pio w Zamościu, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu we współpracy z parafią pw. św. Brata Alberta w Zamościu.  Sympozjum towarzyszyła wystawa plenerowa pt. "Samarytanie z Markowej".