Modlitwa za zmarłych nauczycieli w Katedrze Zamojskiej

W Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada br.) w pierwszą sobotę miesiąca podczas Wieczernika Maryjnego w Katedrze Zamojskiej Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji będzie modlić się w intencji zmarłych nauczycieli oraz pracowników oświaty. O godz. 18.00  Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli, ks. Robert Strus, będzie sprawował Mszę św. w tej intencji. Po Eucharystii odbędzie się procesja różańcowa wokół Katedry z kopią Obrazu MB Odwachowskiej. W czasie różańca zostaną odczytane imiona zmarłych polecanych w modlitwie. Wspólna modlitwa zostanie zakończona adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Apelem Jasnogórskim.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie modlitewne, a szczególnie nauczycieli i pracowników oświaty. Imiona zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz zmarłych członków rodzin można zgłaszać na adres mailowy: [email protected] lub bezpośrednio przed Eucharystią złożyć w zakrystii Katedry. Warto również podać nazwę szkoły, w której pracowali zmarli nauczyciele i pracownicy oświaty.

Ks. Robert Strus
  Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli