57. DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. PUSZKA NA KRZ

​W niedzielę (17.09) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 57. Dzień Środków Społecznego Przekazu. ​W parafiach naszej diecezji ofiary złożone w tym dniu do puszek przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Zachęcamy Księży Proboszczów do zapowiedzi niedzielnej zbiórki i odczytania krótkiego listu dyrektora Katolickiego Radia Zamość.

57. Dzień Środków Społecznego Przekazu w Kościele w Polsce

17 września 2023 r. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 57. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, zatytułowanym „Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15)”, wzywani jesteśmy do używania daru komunikacji jako mostu, a nie jako muru. Dzisiaj, w kontekście dramatycznego globalnego konfliktu, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy komunikacji bez wrogości. Taka komunikacja stanowi zadanie dla wszystkich, ale w szczególności dla pracowników mediów powołanych do wykonywania swojego zawodu jako misji budowania sprawiedliwej, braterskiej i bardziej ludzkiej przyszłości. Treść orędzia papieża stanowi zadanie także dla nas – ludzi zaangażowanych w dzieło Katolickiego Radia Zamość, aby szczególnie w Kościele wypracowywać styl komunikacji życzliwej, pełnej miłości i otwartości na drugiego człowieka.

Nasza diecezjalna rozgłośnia już od 25 lat wyraźnie wpisuje się w życie lokalnego Kościoła i cieszy się zaufaniem słuchaczy. Naszym podstawowym zadaniem jest realizowanie misji ewangelizacyjnej. Stwarzamy naszym odbiorcom przestrzeń do wsłuchiwania się w Boży Głos, ale także staramy się tak dobierać treści jakie proponujemy, aby uwzględniały dobro, rozwój intelektualny i duchowy naszych słuchaczy.

25 lat Katolickiego Radia Zamość to bez wątpienia także zasługa osób, którzy je doceniają i którym zależy na jego dalszym funkcjonowaniu. Bez zaangażowania ludzi o dobrym sercu, którzy stale lub okazjonalnie wspierają nasze radio, nie moglibyśmy się rozwijać. W Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy w Kościele w Polsce, a zarazem w dniu modlitw w intencji ludzi pracujących w mediach, ośmielamy się prosić o dalsze wsparcie. Przede wszystkim potrzebujemy modlitwy, aby Katolickie Radio Zamość mogło dalej istnieć, służyć słuchaczom i we właściwy sposób spełniać swoją misję. Z serca dziękujemy za pomoc materialną, której od lat doświadczamy od naszych diecezjan, a także za ofiary, które w niedzielę (17.09) zostaną złożone do puszek. Z naszej strony również zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji naszych ofiarodawców.

Z serca dziękuję wszystkim słuchaczom i ofiarodawcom, zachęcając do współtworzenia i słuchania Radia Dobrych Wiadomości.

Ks. Sylwester Zwolak
dyrektor Katolickiego Radia Zamość