Rekolekcje dla organistów

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej informuje, że w dniach 27 – 29 sierpnia 2023 r. (niedziela – wtorek) w Werchracie odbędą się doroczne rekolekcje dla organistów i muzyków kościelnych diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Uczestnictwo w rekolekcjach na podstawie Diecezjalnego Statutu Organisty diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest obowiązkiem każdego organisty zajmującego się na stałe czy też okazjonalnie oprawą muzyczną w kościołach naszej diecezji.

Rozpoczęcie rekolekcji w niedzielę o godz. 18.00 .

W czasie rekolekcji z organistami pragnie się spotkać ks. bp dr Marian Rojek.

Tegoroczny koszt pobytu na rekolekcjach, przy frekwencji podobnej do ubiegłego roku wyniesie 300 zł. Przypominam, że 50% opłaty za rekolekcje zwraca proboszcz na koszt parafii. Ze względów organizacyjnych związanych z posiłkami proszę o potwierdzenie do dnia 25.08.2023 r. (piątek) obecności na rekolekcjach u Pana Ireneusza Pietrzniaka tel. 603 865 857. Proszę również o poinformowanie o rekolekcjach i ich terminie znajomych organistów, oraz o zabranie na rekolekcje śpiewnika liturgicznego.

Ks. Witold Batycki