Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - Zamość 1 sierpnia 2023

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu informuje, iż  w dniu 1 sierpnia 2023 r. o godz. 17.10, bezpośrednio po Godzinie „W” na Rynku Wodnym po raz pierwszy w Zamościu odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów o zachęcenie wiernych podczas ogłoszeń parafialnych w dniu 30 lipca 2023 roku  do udziału w naszym wydarzeniu pn. „Z młodej piersi się wyrwało…”.

Naszym wydarzeniem patriotyczno-edukacyjno-muzycznym chcemy połączyć się z Warszawą i innymi miastami, które w tym dniu, w muzycznej formie pamiętać będą o bohaterskiej postawie walczących o wolność naszej Ojczyzny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Programu „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego, a głównym celem programu jest promowanie polskości  i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Małgorzata Farion, prezes