Wielkanocny kurs duszpasterski 2023

fot. Adrianna Czugała - Katolickie Radio Zamość
11 kwietnia w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy” w Zamościu odbył się kurs duszpasterski dla duchowieństwa diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Spotkania te są już wieloletnią tradycją w naszej diecezji.

Pierwszy wykład zatytułowany „Męskie profile kapłana” dotyczył różnych tożsamości odsłony kapłańskiej, a wygłosił go ks. bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

W drugiej części spotkania zgromadzeni duchowni wysłuchali wykładu, który przedstawił ks. dr Robert Grzybowskikapłan diecezji drohiczyńskiej, administrator „Pustelni Zwiastowania” w Poletyłach. Wykład nosił tytuł „Kryzys w życiu duchowym – równia pochyła czy schody do nieba”.

Organizatorem kursu był Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.