PUSZKA NA KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ (19.03)

W IV Niedzielę Wielkiego Postu (19.03) w parafiach naszej diecezji zbierane będą środki do puszek, przeznaczone na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Zachęcamy Księży Proboszczów do zapowiedzi zbiórki i odczytania krótkiego listu dyrektora Katolickiego Radia Zamość w ramach ogłoszeń w niedzielę 19 marca.

W diecezji zamojsko-lubaczowskiej już od 25 lat istnieje Katolickie Radio Zamość. Od 25 marca 1998 roku prowadzi ono misję ewangelizacyjną oraz przekazuje informacje ogólnopolskie, lokalne i te, które dotyczą wydarzeń w naszej diecezji. Po latach Katolickie Radio Zamość wyraźnie zakorzeniło się w medialnej rzeczywistości w naszym regionie. Każdego dnia staramy się być blisko ludzi – naszych Słuchaczy.

Nasza rozgłośnia stale się rozwija. Ostatni czas przyniósł w funkcjonowaniu radia wiele wyzwań dotyczących inwestycji w jego wyposażenie czy przeprowadzenie bieżących remontów. Obecnie przygotowujemy się także do podkreślenia 25-letniego istnienia rozgłośni, by podziękować naszym Słuchaczom i osobom przez lata współtworzącym nasze radio. W planach mamy także organizację kolejnego koncertu papieskiego w Uroczystość Bożego Ciała na Rynku Wielkim w Zamościu (8 czerwca). Zdajemy sobie sprawę, że nasz rozwój i  stawianie czoła wyzwaniom nie byłoby możliwe, gdyby nie codzienna modlitwa oraz systematyczna ofiara Słuchaczy i Sympatyków naszej rozgłośni. Dlatego ośmielam się prosić o dalsze wsparcie działalności Katolickiego Radia Zamość.

Podstawową pomocą dla nas jest systematyczna modlitwa, aby nasze radio mogło służyć i wypełniać swoją misję we właściwy sposób. Dziękujemy także za pomoc materialną, której doświadczamy od wielu lat, a także za ofiary, które zostaną złożone w niedzielę (19 marca) do puszek — w przededniu przeżywania Srebrnego Jubileuszu istnienia radia. Zapewniamy o codziennej modlitwie za naszych dobroczyńców.

Z serca dziękuję za wsparcie, zachęcam do współpracy i do słuchania Radia Dobrych Wiadomości.

ks. dr Sylwester Zwolak
dyrektor Katolickiego Radia Zamość