RELIKWIE PATRONA HARCERZY W HRUBIESZOWSKIEJ PARAFII

W parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie zagoszczą relikwie bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy.

Do uroczystości wprowadzenia relikwii wierni oraz środowiska harcerskie przygotowują się poprzez nowennę za wstawiennictwem bł. ks. Frelichowskiego, która odbywa się w dniach 14-22 lutego po Mszy św. o godz. 17.00.

22 lutego (w Środę Popielcową), po wieczornej Mszy św, o godz. 18.00 środowiska harcerze poprowadzą czuwanie modlitewne "Z Chrystusem do Zmartwychwstania".

Dzień później, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Frelichowskiego (23.02), nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii do świątyni. W programie od godz. 17.00  prelekcja Zbigniewa Grochowskiego - historyka z Torunia, wprowadzenie relikwii i Msza św. pod przewodnictwem JE. ks. bp Mariana Rojka.

W imieniu młodzieży harcerskiej i parafii zapraszamy na uroczystość.