Betlejemskie Światło Pokoju już w Zamościu

fot. Ewelina Michalska
W piątek (16.12) harcerze oraz zuchy już po raz kolejny spotkali się w kościele św. Katarzyny aby przyjąć Światło Pokoju przywiezione z Betlejem.

Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Marian Rojek, który zaznaczył że środowiska harcerskie przyjmują Światło z misją pokojową, radością i z tajemnicą którą chcą głosić, że Boży Syn stał się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia.

Po Mszy św. miejsce miał krótki bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez drużynę Słoneczne Promyki z Szkoły Podstawowej nr 10 w Zamościu.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie Światło Pokoju rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.