Materiały na Tydzień Misyjny 2022

for. missio.org.pl
W niedzielę (23.10) przeżywać będziemy 96. Niedzielę Misyjną, która w Kościele w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.

Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Hasłem, które towarzyszy Niedzieli Misyjnej są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich „Będziecie moimi świadkami”.

Tydzień misyjny to czas szerzenia idei misyjnej, postu oraz intensywnej modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Tradycyjnie na Tydzień Misyjny Dzieła Misyjne przygotowały materiały, które można wykorzystać do celebracji liturgicznych, do modlitwy różańcowej czy w katechezie. Znajdują się w nich także statystyki dotyczące aktywności Dzieł Misyjnych w Polsce, a także orędzie papieża Franciszka na 96. Niedzielę Misyjną.

Zapraszam do skorzystania z materiałów, które są dostępne na stronie misje.zamojskolubaczowska.pl

Ks. dr Andrzej Łuszcz
dyrektor Dzieł Misyjnych