XXII Dzień Papieski obchodzony będzie - 16.10.2022 r.

XXII Dzień Papieski będzie obchodzony w naszej Ojczyźnie w dniu 16 października 2022 roku pod hasłem: „Blask prawdy”. Zachęca się, aby przygotować na terenie szkoły i w kościele odpowiednią dekorację, akademię, wystawę o św. Janie Pawle II oraz przygotować dzieci i młodzież na katechezie do właściwego przeżycia Dnia Papieskiego.

W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce, organizowana jest także zbiórka ofiar do puszek, na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do każdej parafii trafiły informacje na piśmie z numerem konta, na który należy wpłacić ofiary ze zbiórki. Proszę, aby zwrócić uwagę na prawidłowe opisywanie wpłat na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po niektórych przelewach bankowych trudno zlokalizować z jakiej parafii wpłynęły pieniądze.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów ubiegania się o stypendium zamieszczone zostały w Diecezjalnym Informatorze Katechetycznym 2022/2023 (DIK).

ks. dr Piotr Brodziak
Dyrektor WNiWK