56. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Puszka na KRZ

W niedzielę (18.09) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 56. Dzień Środków Społecznego Przekazu. ​W parafiach naszej diecezji ofiary złożone w tym dniu do puszek przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Zachęcamy Księży Proboszczów do zapowiedzi niedzielnej zbiórki i odczytania krótkiego listu dyrektora Katolickiego Radia Zamość.

56. Dzień Środków Społecznego Przekazu w Kościele w Polsce

18 września 2022 r. w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W orędziu jakie skierował z tej okazji Ojciec święty Franciszek, zatytułowanym „Słuchanie uchem serca”, wzywani jesteśmy słuchania siebie nawzajem, by nie utracić zdolności dialogu i prawdziwej komunikacji międzyludzkiej.

Papież zwraca uwagę, że dziś tracimy zdolność słuchania innych, zarówno w codziennych relacjach, jak i w debatach publicznych. Często zamiast słuchać się nawzajem, jedynie mówimy do siebie. „Z kolei dobra komunikacja (…) zwraca uwagę na racje drugiej strony i stara się uchwycić złożoność rzeczywistości” – zaznacza Franciszek. Podkreśla także, że „nie można komunikować się, jeśli najpierw się nie słucha, a bez umiejętności słuchania, nie ma dobrego dziennikarstwa”.

Słowa orędzia papieża to także przypomnienie dla nas – zaangażowanych w dzieło Katolickiego Radia Zamość: dla pracowników, ale również dla słuchaczy. Nasza diecezjalna rozgłośnia już od prawie 25 lat cieszy się zaufaniem i trwale wpisuje się w życie lokalnego Kościoła. Staramy się każdego dnia być blisko ludzi i wsłuchiwać się w ich historie, dzielić ich radości i problemy. Jesteśmy również przekonani, że Katolickie Radio Zamość stwarza odbiorcom przestrzeń do wsłuchiwania się w Boży Głos, o co dbamy szczególnie, realizując naszą misję ewangelizacyjną.

Naszą wielką radością jest to, że są obok nas ludzie, którym zależy na Katolickim Radiu Zamość, którzy pozwalają nam się rozwijać, doposażać i podnosić tym samym jakość naszego programu. Nie mogłoby się to dokonać bez wsparcia ludzi o dobrym sercu, którzy stale lub okazjonalnie wspierają nasze radio.

W Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który obchodzimy w Kościele w Polsce, a zarazem w dniu modlitw w intencji ludzi służących w środkach społecznego przekazu, ośmielamy się prosić o dalsze wsparcie. Przede wszystkim potrzebujemy modlitwy, aby Katolickie Radio Zamość mogło dalej istnieć, służyć słuchaczom i we właściwy sposób spełniać swoją misję. Z serca dziękujemy za pomoc materialną, której od lat doświadczamy od naszych diecezjan, a także za ofiary, które w niedzielę (18.09) zostaną złożone do puszek. Z naszej strony również zapewniamy o codziennej modlitwie w intencji naszych ofiarodawców.

Z serca dziękuję wszystkim słuchaczom i ofiarodawcom, zachęcając do współtworzenia i słuchania diecezjalnej rozgłośni – Radia Dobrych Wiadomości.

Ks. Sylwester Zwolak
dyrektor Katolickiego Radia Zamość