Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim

Serdecznie zapraszam na Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

Program odpustu:

1. W piątek 15 lipca o 21:00 w Sanktuarium Matki Bożej rozpocznie się Apel Maryjny. Następnie wyruszy procesja różańcowa do kaplicy św. Wojciecha na Piaskach, gdzie około 22:30 będzie sprawowana uroczysta Msza święta.

2. W sobotę 16 lipca Msze św. w sanktuarium będą sprawowane o 7:00, 9:00, 10:30, 15:00 i 17:00. Homilie podczas nich będzie głosił ks. Dariusz Bucior. Po każdej Mszy świętej będzie można przyjąć szkaplerz.

3. Głównym punktem świętowania będzie uroczysta Msza św. sprawowana w sobotę 16 lipca o 12:00 na ołtarzu polowym obok sanktuarium, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Bp Adam Bab, biskup pomocniczy lubelski.

4. Tradycyjnie już do Matki Bożej Szkaplerznej będą pielgrzymować rodziny naszej diecezji. Pielgrzymka Organizowana przed Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin wyruszy o godz. 6:00 z Krasnobrodu. Na zakończenie sumy opustowej wspólnie zawierzymy rodziny naszej diecezji opiece Matki Bożej.

Kustosz Sanktuarium Maryjnego
w Tomaszowie Lubelskim