OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

W dniach 17-18 czerwca 2022r. odbędzie się XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę, którą przeżywać będziemy do hasłem „Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”.

W imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej serdecznie na nią zapraszam. Po czasie trudu pandemii dana jest nam możliwość do zgromadzenia się w szerokiej formie.

Zamieszczamy też szczegółowy program naszego pielgrzymowania, zachęcając do udziału w całości zaplanowanych wydarzeń. Zgromadźmy się z licznymi sztandarami, flagami i emblematami Akcji Katolickiej.

Urszula Furtak

Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ Jasna Góra, 17-18.06.2022r.

Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi

17  czerwca  – piątek

Jasna Góra, Sala Papieska 17.00   – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK – wystąpienia: – prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr – „Aktualność Wielkiej Nowenny Tysiąclecia błogosławionego prymasa Wyszyńskiego” – prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – „Przedziwna i błogosławiona jedność. Kościół i naród w myśli i dziełach bł. Prymasa Tysiąclecia” – dyskusja panelowa

19.15 Plac przed wejściem na Jasną Górę – złożenie kwiatów i wspólna modlitwa dziękczynna za beatyfikację,