Beatyfikacja Pauliny Jaricot. Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W niedzielę 22 maja 2022 w Lyonie zostanie zaliczona w poczet błogosławionych sługa Boża Paulina Jaricot założycielka dwóch wielkich dzieł w Kościele: Dzieła Rozkrzewiania Wiara, które w tym roku będzie obchodzić 200 lecie swego istnienia i Żywego Różańca powstałego 4 lata później. Dla nas ludzi modlących się na różańcu i należących do Kół Różańcowych to wielka łaska i radość, że będziemy mieć kolejną orędowniczkę w naszych sprawach w niebie. Założycielka Żywego Różańca pragnęła by „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Niech słowa Pauliny „wszystkie dobra przyszły do mnie przez różaniec” staną się zachętą do codziennej modlitwy różańcowej. Zróbmy wszystko, by ukazać współczesnym Polakom i światu różaniec jako modlitwę na dzisiejsze czasy, w której widzimy ocalenie wiary i miłości do Boga w polskich rodzinach, parafiach, w sercach dzieci i młodzieży oraz jako modlitwę, którą możemy wyprosić pokój na świecie i ochronę dla naszej Ojczyzny. W czasie trwającej wojny na Ukrainie i w innych częściach świata modlitwa różańcowa staje się najbardziej sprawdzonym  lekarstwem na te choroby, o czym przypomina Maryja: „Zapomnieliście, że dzięki modlitwie i postom możecie oddalić wojny”.

Zachęcam duszpasterzy i członków Żywego Różańca do udziału w „Polskim Dziękczynieniu” za beatyfikację Pauliny, które będzie miało miejsce w czasie II Krajowego Kongresu Różańcowego połączonego w tym roku z X Ogólnopolską Pielgrzymką Żywego Różańca na Jasną Górę 3 i 4 czerwca 2022 r.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca - ks. Julian Brzezicki