Dzień dobra w Józefowie

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 r., na placu za kościołem w Józefowie uroczyście obchodzono święto patronalne Caritas „Dzień Dobra”. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie, sprawowanej przez ks. proboszcza Zenona Mrugałę oraz dyrektora Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Marcina Jakubiaka.

Ponadto w ramach imprezy odbył się piknik rodzinny, kiermasz ciast i kuchni lokalnej oraz loterie fantowe, a także koncerty Wojciecha Cugowskiego, Gosi Andrzejewicz i zespołu Beat Magic. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka funduszu na kolonie letnie dla dzieci z ubogich polskich rodzin oraz dzieci uchodźców  z Ukrainy.

"Dzień Dobra" w Józefowie jest również częścią oficjalnych obchodów 30-lecia istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.