Rola proboszcza w formacji alumnów. Konferencja

We wtorek 26 kwietnia bp Marian Rojek spotka się z proboszczami alumnów Wyższego Seminarium Duchownego

Spotkanie odbędzie się w sali dziekańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu o godz. 10., a jego celem jest omówienie bieżących spraw dotyczących przygotowania seminarzystów do kapłaństwa w kontekście zmieniających się okoliczności i wyzwań.

Tego typu spotkania Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego z przełożonymi i proboszczami alumnów odbywają się od roku 2016, jednak w ubiegłych latach zostały zawieszone z powodu pandemii. Są one płaszczyzną do wymiany opinii i spostrzeżeń, a także okazją do dyskusji na tematy związane z formacją seminarzystów, za którą w dużej mierze jest odpowiedzialne środowisko parafialne. Na spotkanie zaproszeni są proboszczowie rodzinnych parafii alumnów z roczników od pierwszego do piątego.