I Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

We wtorek, 7 października 2014 r. w dzień Matki Bożej Różańcowej w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się I Diecezjalne Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca. Na spotkanie zapraszamy Zelatorki i Zelatorów Róż Różańcowych ze wszystkich parafii naszej diecezji. Spotkanie będzie połączone z XV Konferencją „Szkolnych Armii Różańcowych”. Obecne będą Siostry Loretanki z Warszawy, wydające miesięcznik „Żywy Różaniec”.

Na spotkaniu podejmiemy następujące tematy:
- przedstawienie Statutu Stowarzyszenia „Żywy Różaniec”,
- formacja Zelatorów i ich rola w parafii,
- propagowanie Różańca w rodzinach i szkołach,
- włączenie się w Wielką Nowennę Fatimską przed 100-leciem objawień Matki Bożej,
- rozwój Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę,
- zaangażowanie się w Adorację Najświętszego Sakramentu w parafiach,
- modlitwa o pokój na świecie i za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Ramowy  porządek spotkania:
godz. 10.00 – rozpoczęcie – Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa (I cz.)
          10.15 – Msza św. pod przewodnictwem ks. prałata dr Wiesława Galanta,
                        Dyrektora Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego.
          11.15 – montaż słowno-muzyczny
          12.00 – przejście do kościoła pw. Zwiastowania N.M.P. (II cz.)
          12.15 – zapoznanie się z historią Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.
          12.30 – wspólna modlitwa Różańcowa.
          13.00 – Spotkanie  Zelatorów Żywego Różańca w Domu Rekolekcyjnym.
Proszę o przywiezienie wykazu liczby Róż Różańcowych w parafii wraz  z imionami i nazwiskami Zelatorów.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca
                                                                                                      Ks. Julian Brzezicki