Jedność wiary. Spotkanie z kard. Gerhardem Müllerem w Biłgoraju

W niedzielę, 27 marca 2022 r. w kościele pw. św. Jana Pawła II odbyło się spotkanie z kardynałem Gerhardem Müllerem.  Wydarzenie było częścią cyklu "Wielki Post 2022 z Janem Pawłem II", organizowanym przez parafię pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju i Fundację "Gaudium et Spes", w ramach Programie "Warto być Polakiem" organizowanym przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Hierarcha sprawował po polsku Mszę świętą, podczas której udzielił biłgorajskiej młodzieży sakramentu bierzmowania. Po zakończonym nabożeństwie prosił młodych ludzi, by w swym życiu żyli w łasce Ducha Świętego, która z Bożego Tronu, z góry spływa na każdego człowieka i uświęca go, usposabia do dobrego, otwiera na innych i umacnia w wierze. By nie słuchali podszeptów złego ducha, który odwraca naszą uwagę od spraw Bożych, namawia do tego co łatwe, nie wymagające, co prowadzi na manowce. -Bądźcie świadkami wiary, nadziei i miłości, wszędzie tam gdzie wam dane będzie stawać wobec ludzi – mówił do młodzieży kardynał.

Po Mszy świętej, duchowny spotkał się z mieszkańcami Biłgoraja, przedstawicielami władz kościelnych diecezji zamojsko - lubaczowskiej oraz przedstawicielami KUL. Mówił o jedności wiary, wymaganiach czasów współczesnych oraz zadaniach jakie stoją przed chrześcijanami. -Widzimy, szczególnie w tym czasie że świat się stacza, jest czas wojny na wschodzie Europy na Ukrainie, borykamy się z pandemią, izolacją ludzi, wiele osób walczy przeciw drugiemu. Dlatego musimy, My jako chrześcijanie dawać świadectwo pokoju, dobra patrząc na Chrystusa w Duchu Świętym. My jako ludzie nie jesteśmy w stanie uczynić nieba na ziemi. Musimy być świadomi, że droga do zmartwychwstania wiedzie przez krzyż i Mękę Jezusa Chrystusa. Wiedzie ona przez nasze osobiste krzyże niesione w jedności i łączności z Chrystusem – kard. Müller.

Źródło: http://bilgoraj.com.pl/jednosc…