Modlitwa za rodziny i w intencji synodu

W dniach 5-19 października rozpocznie się w Rzymie Synod o Rodzinie. Przedmiotem obrad III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Biskupi z całego świata obradować będą pod przewodnictwem papieża Franciszka.
W dniach 5-19 października rozpocznie się w Rzymie Synod o Rodzinie. Przedmiotem obrad III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów będą  „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Biskupi z całego  świata obradować będą pod przewodnictwem papieża Franciszka.
 Stąd też Ojciec Święty ustanowił niedzielę 28 września br. Dniem Modlitwy całego Kościoła w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Sekretariat Generalny Synodu Biskupów zachęca do odmawiania napisanej przez papieża Franciszka Modlitwy do Świętej Rodziny. Jest to modlitwa w intencji rodzin, a także za Synod Biskupów, aby „mógł przywrócić wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny”.

Modlitwa do Św. Rodziny

Jezu, Maryjo i Józefiew Was kontemplujemyblask prawdziwej miłości,do Was zwracamy się z ufnością.
 Święta Rodzino z Nazaretu,uczyń także nasze rodzinyśrodowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,autentycznymi szkołami Ewangeliii małymi Kościołami domowymi.
 Święta Rodzino z Nazaretuniech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadczaprzemocy, zamknięcia i podziałów:ktokolwiek został zraniony albo zgorszonyniech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu,oby przyszły Synod Biskupówmógł przywrócić wszystkim świadomośćsakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,jej piękna w Bożym zamyśle.
Jezu, Maryjo i JózefieUsłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.