Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Gościmy w naszej diecezji Krzyż Krucjaty Wyzwolenia człowieka - jest to krzyż namalowany w duchu franciszkańskim, przy którym możemy modlić się o trzeźwość wszędzie tam gdzie ta modlitwa jest szczególnie potrzebna.

Inicjatywa czuwania przy Krzyżu pojawiła się w szeregach członków Krucjaty z Archidiecezji Krakowskiej. Jej powstanie było związane z narastającymi problemami uzależnień. Znaczący wpływ miał także Metropolita Krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz i jego wezwanie do tego, by wypraszać dla ludzi uzależnionych łaskę wyzwolenia.

Do tej modlitwy są zaproszeni zwłaszcza ci, którzy mają w swoich rodzinach osoby zniewolone nałogami oraz sami zniewoleni. Są także zaproszeni wszyscy wierni, którym leży na sercu wolność wewnętrzna człowieka. Sensem czuwań przy krzyżu jest:

• - uwrażliwienie na problemy uzależnień
  • - modlitwa o wyzwolenie z nałogów
  • - wezwanie do włączenia się do Krucjaty
  • - zawiązanie grupy modlitewnej
  • - wskazanie osobom doświadczającym problemów alkoholowych, gdzie mogą szukać fachowej pomocy

Dlatego ZAPRASZAMY serdecznie, członków KWC, parafie, wspólnoty, instytucje, rodziny, osoby indywidualne, które chcą zaprosić do siebie krzyż kwc i modlić się przy nim o trzeźwość i uwolnienie z nałogów wśród swoich bliskich i w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca.

Jak ma przebiegać przyjęcie krzyża?

Chętni odbierają krzyż z miejsca wyznaczonego przez koordynatora (ks. Jerzy Frankiewicz). Metr ma wymiary 1m na 80 cm. i jest umieszczony w drewnianej obudowie. Posiada również własny stojak. Towarzyszy mu również teczka z materiałami do adoracji.

Może go zaprosić parafia, wtedy krzyż może zostać oficjalnie przywitany przed Mszą św. i być wystawiony do adoracji na wyznaczonym miejscu.

Można organizować z jego udziałem:

- drogi krzyżowe

- adoracje krzyża

- nabożeństwa ekspiacyjne

- różaniec w intencji uzależnionych itp.

- może być obecny przy rekolekcjach parafialnych

Te same nabożeństwa mogą być organizowane w placówkach i domach indywidualnych rodzin.

Pomoce do adoracji są dostępne do pobrania na tej stronie internetowej.

Jeśli nie odbiera go następna osoba krzyż zostaje odwieziony do koordynatora.

informacje i zapisy: 576820139 lub [email protected]