Namioty Nadziei Caritas przy granicy - potrzebna pomoc

Drodzy Duszpasterze!!!

Dziękuję bardzo serdecznie za Waszą dotychczas okazaną pomoc i zaangażowanie dla Ukraińców – przede wszystkim kobiet z małymi dziećmi – uciekających przed piekłem wojny.

Jest pilna potrzeba, aby Kościół był zaangażowany nie tylko w swoich parafiach, ale bezpośrednio przy przejściach granicznych. Tam zostały postawione Namioty Nadziei Caritas. Przy każdym przejściu najbliżej jak to możliwe są namioty bardzo wielu organizacji niosących pomoc i wytchnienie przekraczającym granicę po wielogodzinnym oczekiwaniu. Tam rozdawane są posiłki (głównie kanapki i coś gorącego) oraz najpilniejsze środki higieny osobistej. Później uchodźcy są przekierowywani do Punktów Recepcyjnych, miejsc noclegowych, gdzie oczekują na transport do całej Polski i Europy.

Konkretnie. Proszę Księży Duszpasterzy, aby zaangażować swoje wspólnoty w obecność w tych namiotach. Trzeba dać wytchnienie Księżom na pierwszej linii pomocowe. Tam można też dostarczać gotowe posiłki przygotowane dla dorosłych i małych dzieci.

Proszę Was o kontakt z księżmi odpowiedzialnymi za konkretne punkty. Z nimi koordynujcie Wasze zaangażowanie.

Na terenie naszej diecezji Namioty Nadziei znajdują się na przejściach:

• Budomierz – kontakt: ks. Andrzej Stopyra (609 858 867) i ks. Sławomir Skowroński (601 333 685);
  • Zosin – kontakt: ks. Michał Efner (514 337 546);
  • Dołhobyczów – kontakt: ks. Witold Bednarz (603 817 390), ks. Krzysztof Soliło (664 493 440)
  • Hrebenne – kontakt: ks. Marcin Serafin (501 007 389), ks. Krzysztof Szynal (505 187 949)

Raz jeszcze proszę o zaangażowanie i dziękuję.

Ks. Marcin Jakubiak
Dyrektor Caritas