Diecezjalny Dzień Chorego 2022

fot. Joanna Suszko - KRZ
Diecezjalny Dzień Chorego po raz kolejny odbył się w sobotę (05.02) w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Od wielu lat diecezjalne obchody Dnia Chorego łączą się z liturgicznym wspomnieniem św. Agaty – patronki Amazonek

Eucharystię współkoncelebrowali: kapelan Zamojskich Amazonek, ks. dr Sławomir Korona, kapelan Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II w Zamościu i diecezjalny duszpasterz chorych, niepełnosprawnych oraz Służby Zdrowia ks. Karol Jędruszczak, oraz ks. Łukasz Kolasa, duszpasterz niepełnosprawnych w rejonie lubaczowskim. Ponadto w uroczystości wzięli udział także księża kapelani zamojskich szpitali, przedstawicielki pielęgniarek, Zamojskich Amazonek oraz wierni: chorzy i opiekujący się chorymi.

Diecezjalny Dzień Chorego połączony był także z zakończeniem peregrynacji relikwii błogosławionej pielęgniarki, Hanny Chrzanowskiej. Jej relikwie przez trzy miesiące odwiedzały szpitale, domy pomocy społecznej i hospicja w naszej diecezji.