Zmarła p. Zofia Szczur animatorka Jerych Różańcowych w Polsce

W niedzielę 30 stycznia o godz. 5 nad ranem, po ciężkiej chorobie, odeszła do wieczności animatorka diecezjalnych Jerych Różańcowych na terenie całego kraju.

Zofia Szczur była emerytowaną polonistką. Przez wiele lat uczyła języka polskiego w szkołach zamojskich, ale zawsze też znajdowała czas na wyprawy w góry z młodzieżą, pielgrzymki i różaniec. W 1984 roku w klasztorze Sióstr Misjonarek Maryi w Łabuniach spotkała Anatola Kaszczuka, byłego żołnierza Armii gen. Andersa. Anatol Kaszczuk w Polsce założył Legion Maryi i rozpropagował idee Jerycha Różańcowego. Pod wypływem osobowości Anatola, Zofia Szczur zaczęła organizować grupy modlitewne. Pani Zofia przez lata była organizatorką modlitewnych spotkań - Jerycha Różańcowego na terenie całego kraju.

Msza święta pogrzebowa będzie miała miejsce w czwartek 3 lutego 2022r. o godz. 14.00 w kościele katedralnym Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu. Różaniec w intencji zmarłej - godz. 13.30.

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z Panią Zofią Szczur  przeprowadzonego w marcu 2019 w Katolickim Radiu Zamość.

Tekst/zdjęcia: ks. Mirosław Benedyk / Niedziela Świdnicka