„PO PROSTU… DAR Z SIEBIE…” – gala rozdania nagród konkursu Caritas

W dniu 6 grudnia 2021 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym „PO PROSTU… DAR Z SIEBIE…”. Okazją do zorganizowania konkursu był obchodzony w dniu 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Dodatkowo w tym roku Narodowy Bank Polski wydał  monetę upamiętniającą 30-lecie Caritas Polska. Monety były główną nagrodą dla laureatów konkursu.

W wydarzeniu uczestniczyły następujące osoby:

Ks. Biskup Marian Rojek - Biskup Zamojsko-Lubaczowski

Ks. Marcin Jakubiak – Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej

Ks. Miłosław Żur – Wice Dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

Pani Maria Gruszka i Pani Agnieszka Pachla – Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu

Pani Dorota Czarny – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu.

Warto przypomnieć, że na konkurs wpłynęło niemal 300 prac z kilkudziesięciu szkół z całej Diecezji.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w tej uroczystości oraz wszystkim zaangażowanym osobom. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Ilony Skibińskiej-Fabrowskiej Dyrektor Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Panu Markowi Momotowi Głównemu Specjaliście Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Lublinie.

Źródło: https://caritas.zamojskolubacz…