Nowa cena Tygodnika Niedziela

Częstochowa, 22 listopada 2021 r.

Przewielebny Księże,

W mijającym roku Tygodnik Katolicki „NIEDZIELA" obchodzi 95. rocznicę utworzenia i 40. rocznicę reaktywacji. Od początku szczególnym miejscem kolportażu „NIEDZIELI" byty i są parafie, w których wierni mogą nabyć najnowszy jej numer i zaopatrzyć się w prasę katolicką. Pragniemy przy tej okazji serdecznie podziękować za ten codzienny trud, który - mamy tego świadomość - jest dodatkowym obowiązkiem. Dziękujemy również za organizowanie sprzedaży, za angażowanie osób, które kolportują gazety przed kościołami czy w punktach sprzedaży. Prosimy przekazać im nasze wyrazy wdzięczności.

Pragniemy także poinformować o planowanej podwyżce ceny egzemplarza Tygodnika Katolickiego „NIEDZIELA". Ze względu na znaczący wzrost cen papieru i ogólnych kosztów druku oraz kolportażu, zmuszeni jesteśmy zwiększyć cenę egzemplarza na 8 złotych. Podwyżka ta obejmie już numer 49. tygodnika, datowany na 5 grudnia br. By zrekompensować wyższą cenę, chcemy do pierwszego numeru grudniowego dołączyć obszerny dodatek dla seniorów, do drugiego - całoroczny kalendarz ścienny, a wraz z numerem trzecim przekażemy śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. W poszerzonym numerze świątecznym chcemy ofiarować naszym czytelnikom modlitewnik z kalendarzem liturgicznym na nowy rok. Od stycznia zwiększona zostanie objętość każdego numeru „NIEDZIELI", w którym znajdą się m.in. cotygodniowy dodatek tematyczny oraz nowe treści.

Prosimy o przyjęcie tej informacji ze zrozumieniem. Podwyżka jest konieczna, aby „NIEDZIELA" mogła dalej prowadzić swą działalność ewangelizacyjną i społeczną. Prosimy także o życzliwe przekazanie tej informacji parafianom wraz z krótkim wyjaśnieniem przyczyn.

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę i wszelką pomoc.

ks. Jarosław GRABOWSKI
Redaktor Naczelny