Drodzy słuchacze, przyjaciele i sympatycy Katolickiego Radia Zamość!

Komunikat do odczytania w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 21 września 2014 r.
W trzecią niedzielę września obchodzimy 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Jak zauważa papież Franciszek w tegorocznym orędziu „media mogą nam pomóc, byśmy poczuli się bliżej siebie nawzajem, pomagając nam dostrzec jedność rodziny ludzkiej, co z kolei pobudza do solidarności i lepszego poważnego zaangażowania na rzecz bardziej godnego życia. Dobra komunikacja pomaga nam być bliżej siebie oraz lepiej poznawać siebie nawzajem, w byciu bardziej zjednoczonymi. Dzielące nas mury można pokonać tylko wtedy, gdy jesteśmy gotowi, by słuchać siebie nawzajem i uczyć się jedni od drugich” (Franciszek, Orędzie na 48. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, 2014). Dzisiaj bardzo ważna jest obecność Kościoła w świecie mediów, aby prowadzić dialog z człowiekiem XXI wieku i doprowadzić go do spotkania z Chrystusem.
Misję tę w naszej diecezji od 16 lat prowadzi Katolickie Radio Zamość, docierając do ponad 250 tysięcy słuchaczy województwa lubelskiego i podkarpackiego. Nasza rozgłośnia jest ceniona przez swoich odbiorców ze względu na niezależność, obiektywność i rzetelność w przekazywaniu informacji zarówno z regionu jak i z całej Polski, a przede wszystkim z życia Kościoła powszechnego i zamojsko-lubaczowskiego. Dzięki naszemu radiu słuchacze mają możliwość usłyszeć Boże Słowo, mogą włączyć się w liturgię Mszy św., transmitowaną z różnych kościołów i miejscowości naszej diecezji, w modlitwę różańcową czy modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Oprócz modlitwy Katolickie Radio Zamość daje możliwość rozmowy ze słuchaczami zarówno na tematy społeczne, religijne, jak również ewangelizuje, katechizuje, nawiedza środowiska parafii naszej diecezji.
W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy tworzą i wspomagają rozgłośnię: Biskupowi Marianowi Rojkowi, pasterzowi diecezji, Biskupowi Mariuszowi Leszczyńskiemu, kapłanom, zgromadzeniom zakonnym, grupom formacyjnym i duszpasterskim, zespołowi redakcyjnemu, wolontariuszom i przyjaciołom radia oraz tym, którzy codziennie swymi modlitwami i ofiarami je wspierają.
W tym roku czeka radio poważna inwestycja związana z kapitalnym remontem pomieszczeń radiowych, studia emisyjnego i radiowo-telewizyjnego oraz zakupienie nowego sprzętu radiowego potrzebnego do dalszego funkcjonowania radia, ponieważ obecny (po 15 latach służby) jest bardzo zużyty i jego dalsza eksploatacja jest niemożliwa. Zespół radiowy zadbał o wszystkie kwestie formalne i merytoryczne tego przedsięwzięcia, ale bez pomocy nie może udźwignąć samodzielnie ciężarów finansowych.
Mając to na uwadze i licząc na zrozumienie oraz szczodrość duszpasterzy i wiernych naszej diecezji, z błogosławieństwem Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, proszę o wsparcie Katolickiego Radia Zamość i złożenie ofiar do puszek na ten cel w niedzielę 21 września.
Dziękując za zrozumienie, wszystkich dobroczyńców naszej rozgłośni polecamy w codziennej modlitwie różańcowej i Koronce do Miłosierdzia Bożego.

Ks. Krystian Bordzań
Dyrektor Katolickiego Radia Zamość