III Regionalny Przegląd Chórów - Lubaczów, 21 września 2014 r.

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie organizują III REGIONALNY PRZEGLĄD CHÓRÓW - tematyką którego będą PIEŚNI MARYJNE. Współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Burmistrz Miasta Lubaczowa.
Centrum Kulturalne w Przemyślu, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie organizują III REGIONALNY PRZEGLĄD CHÓRÓW - tematyką którego będą PIEŚNI MARYJNE.  Współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i Burmistrz Miasta Lubaczowa.
Odbędzie się on 21 września w miejscu wyjątkowym jakim jest Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej - Konkatedra w Lubaczowie. Znajduje się tam kopia obrazu z Katedry Lwowskiej z wizerunkiem Matki Boskiej Łaskawej, przed którym swe śluby złożył król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę jej opiece.
Patronat honorowy nad przeglądem sprawują: Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej JE Ks. Bp Marian Rojek, Metropolita Przemyski JE Ks. Arcybiskup Józef Michalik, Biskup Diecezji Rzeszowskiej JE Ks. Bp Jan Wątroba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Przegląd ma charakter konkursu. Skierowany jest do chórów amatorskich działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej.
Celem przeglądu jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń, doskonalenie poziomu wykonawczego oraz pielęgnacja tradycji śpiewania pieśni maryjnych.
21 września w lubaczowskiej Konkatedrze zaprezentują się następujące chóry:
1. Chór „Raxavia” z Rakszawy, pow. łańcucki. Dyrygent: Anna Pliś.
 2. Chór Parafialny w Muninie, pow. jarosławski. Dyrygent: Rafał Pondek.
 3. Sanocki Zespół Wokalny „SOUL” z Sanoka. Dyrygent: Monika Brewczak.
 4. Chór Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Dyrygent: Andrzej Guran.
 5. Chór Męski z Markowej, pow. łańcucki. Dyrygent: Zdzisław Magoń.
 6. Chór „Michael” z Kańczugi, pow. przeworski. Dyrygent: Hubert Hawro.
 7. Chór Męski „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej, pow. rzeszowski. Dyrygent: Mirosław Szpyrka.
 8. Chór Mieszany „Canon” z Białobrzegów, pow. łańcucki. Dyrygent: Sylwia Wojnar.

W programie:

13:00 - Msza św. pod przewodnictwem ks. Witolda Batyckiego.
14:00 - Rozpoczęcie przeglądu - prezentacje konkursowe.
17:00 - Wspólne wykonanie utworu przez uczestników przeglądu.
           - Ogłoszenie werdyktu jury.
           - Występ laureata głównej nagrody.

pobierz Regulamin.pdf

pobierz Partytura.pdf