95. Światowy Dzień Misyjny

W niedzielę, 24 października 2021 r., w Kościele przeżywać będziemy 95. Światowy Dzień Misyjny. Jego hasłem są słowa: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

W Kościele w Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna również Tydzień Misyjny.

Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny.

Tematem Orędzia są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Franciszek odwołuje się do doświadczeń pierwszych chrześcijan, zapisanych w Dziejach Apostolskich.

ZOBACZ ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

W niedzielę misyjną w świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary.

Materiały na Tydzień Misyjny 2021