25.03 - Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

fot. ks. Krzysztof Sosnowski
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) to także Światowy Dzień Życia. Jest on okazją do modlitwy w intencji poszanowania życia każdego człowieka, szczególnie tego, które jest zagrożone.

W kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu tego dnia pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, bp Marian Rojek sprawował Eucharystię m.in. w intencji osób, które podejmują się dziewięciomiesięcznej modlitwy w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W obecności księdza biskupa złożyły przyrzeczenie, zobowiązujące do codziennego odmawiania jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Eucharystię koncelebrował także m.in. Diecezjalny Duszpasterz Rodzin i przewodniczący Rady Funduszu Obrony Życia w naszej diecezji, ks. Maciej Lewandowski.

Zobacz więcej

Warto dodać, że uroczystość Zwiastowania NMP to także święto dla naszej diecezji, która w tym dniu przeżywa 29 rocznicę swojego powstania.