Rozpoczęcie Roku Świętego Józefa

​W uroczystość św. Józefa (19.03) w Kościele na całym świecie, z inicjatywy papieża Franciszka, rozpoczął się Rok Rodziny.

Został on wyznaczony na 5. rocznicę wydania adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”, by jeszcze bardziej zwrócić naszą uwagę na treść papieskiego dokumentu. Proponuje nam on na nowo ideał miłości małżeńskiej i rodzinnej. Podkreśla także istotę rodziny w życiu społecznym i życiu całego Kościoła.

Rok Rodziny został zainaugurowany także w naszej diecezji, Mszą świętą w zamojskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Maciej Lewandowski.

Rok Rodziny potrwa do czerwca 2022 r.