Solidarni z Chorwacją – zbiórka ofiar, 24.01.2021 r.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych oraz zorganizowane zostaną zbiórki do puszek, zaś ofiary złożone Księża Proboszczowie przekażą bezpośrednio na konto Caritas Polska:

70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem CHORWACJA.