Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2020

Od 27. lat Caritas w całej Polsce wspiera dzieci i młodzież w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rocznie rozprowadzając ponad 2 mln świec w całym kraju. Pozyskane ze sprzedaży świec środki, będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Chcemy kontynuować to szlachetne dzieło również w tym roku i rozprowadzić możliwie najwięcej świec, które dla wielu osób, szczególnie samotnych i starszych, są jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości i uczestnictwa we wspaniałym dziele całego polskiego Kościoła.

Ze względu na nasilające się obawy związane z rozwojem sytuacji pandemicznej w okresie jesienno-zimowym Caritas naszej diecezji prosi o wyrozumiałość i zachęca do wcześniejszego rozpoczęcia akcji.

Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się diecezjalne Caritas w Polsce, w tym także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Akcję można wesprzeć kupując w parafii Wigilijną Świecę Caritas, wysyłając SMS z hasłem WIGILIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.

Szczegóły na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl

-----------

Czcigodni Księża Dyrektorzy,

Szanowni Państwo,

Na prośbę niektórych Caritas diecezjalnych, które z uwagi na uwarunkowania pandemiczne chcą wcześniej rozpocząć dystrybucję świec w ramach akcji WDPD, przesyłamy w załączeniu grafikę tegorocznej edycji akcji (plakat i banery).

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że oficjalne rozpoczęcie kampanii medialnej akcji odbędzie się 29 listopada tj. w pierwszą niedzielę Adwentu.  Jeszcze przed tą datą przekażemy Państwu oficjalny spot promujący akcję, którego emisja w TVP odbędzie się w grudniu.

W razie pytań prosimy o kontakt z p. Wojciechem Śmiechem z Działu Komunikacji Caritas Polska,

tel. 534 04 41 41, e-mail: [email protected]

Z poważaniem,