Akcja modlitewna „Uratuj bliźniego”

W odpowiedzi na liczne apele Kościoła o modlitwę związaną z aktualną sytuacją w Polsce, pragniemy zaprosić do udziału w duchowej akcji „Uratuj bliźniego” oraz do jej rozpropagowania.

Inicjatywa zrodziła się z inspiracji działalnością o. Maksymiliana M. Kolbego, który obserwując pochody masonerii na ulicach Rzymu w 1917 r. zapragnął walczyć o ratowanie ich uczestników z rąk szatana, walczyć o ich zbawienie.

Akcja otrzymała błogosławieństwo Ojca Prowincjała warszawskiej prowincji franciszkanów.

Cele akcji:

1. W centrum stawiamy Pana Jezusa i chcemy wynagradzać Jego Najświętszemu Sercu zniewagi, których doświadcza, coraz mocniej kochać Go i czcić, niejako w zastępstwie osób, które jeszcze występują przeciwko Niemu i ranią Go.

2. Pragniemy otoczyć duchową opieką osoby zaangażowane w manifestacje przeciwko Bogu, życiu i Kościołowi (inicjatorów, organizatorów, liderów, osoby zachowujące się agresywnie, inne osoby wciągnięte w tę sprawę), aby pomóc im doświadczyć miłości i uzdrowienia oraz zmienić myślenie i postępowanie.

Realizacja tych celów pomoże rozwiązywać obecne problemy u źródła.

Przebieg akcji:

Jeśli chcesz włączyć się w akcję, to:

1. Rozpocznij dowolnego dnia, najlepiej od razu. Poproś Pana Boga, aby wybrał konkretną osobę, którą otoczysz opieką oraz zawierz Niepokalanej tę akcję.

2. Codziennie podejmij w intencji tej osoby (wynagrodzenie za grzechy oraz jej uzdrowienie i nawrócenie – patrz „Cele akcji”) konkretną modlitwę lub ofiarę, np. Komunię św., Różaniec, pracę, obowiązki domowe, post, chorobę, cierpliwie zniesioną przykrość, powstrzymanie się od kłótni, itp.

Możesz też odmówić codzienną modlitwę:

Boże pokoju, Ty sam jesteś pokojem, którego nie może pojąć człowiek kłótliwy, gotowy do zwady, spraw, aby żyjący w zgodzie trwali w pokoju, a skłóceni weszli na drogę pojednania. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen. (Modlitwa z Mszy św. „O zachowanie pokoju i sprawiedliwości”)

3. Zakończ akcję 8 grudnia 2020r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podziękuj Niepokalanej za łaski, które razem z tobą wyprosiła i zawierz Jej owoce akcji.

Udział w akcji nie wymaga zgłoszenia.

Zaproś do akcji znajomych:

– rozdaj/udostępnij zaproszenia (pobierz)

– rozdaj/udostępnij ulotkę (pobierz ulotkę, wydrukuj dwustronnie, przetnij)

– rozdaj/udostępnij plakat (pobierz)

– wstaw baner na swoje stronie www (pobierz baner)

– pobierz i wykorzystaj grafiki w mediach społecznościowych:

– promuj wydarzenie na FB: link do wydarzenia

Masz pytania? Napisz: [email protected]