Komunikat Biskupa Diecezjalnego

Kierując się pasterską troską o wiernych polecam, by w kościołach naszej diecezji odczytać w niedzielę 25 października Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego odnoszący się do obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych oraz zastosować się do zawartych w nim duszpasterskich zaleceń.

Jednocześnie ponownie uwrażliwiam Księży Proboszczów, by w organizacji i celebrowaniu Mszy świętych oraz nabożeństw w pierwszych dniach listopada zachować szczególne środki ostrożności, adekwatne do sytuacji danej wspólnoty parafialnej. Jeśli byłoby to konieczne ze względów bezpieczeństwa, należy rozłożyć sprawowanie nabożeństw w czasie, by gromadziły jednorazowo mniejszą ilość wiernych, czy też zupełnie zrezygnować z nabożeństw, zwłaszcza na cmentarzach, pozostawiając decyzji wiernych nawiedzenie grobów bliskich w odpowiednim dla nich terminie.

Trzeba pamiętać, że, zgodnie ze specjalnym dekretem Penitencjarii Apostolskiej, odpust zupełny za zmarłych można uzyskać we wszystkie dni listopada bieżącego roku.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Bp Marian Rojek

Pobierz Apel Przewodniczącego KEP