Liturgiczne przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej

fot. ks. Piotr Spyra
Rozpoczęła się kolejna edycja kursu duszpasterskiego dla księży od 2 do 6. roku kapłaństwa, czyli wyświęconych w latach 2014-2019.

Pierwsza sesja dotyczyła liturgicznego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie w sobotę (03.10) w sali dziekańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu poprowadził ks. Sebastian Koper, wikariusz parafii pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim.

W tym roku szkolnym zaplanowano 5 spotkań w ramach kursu duszpasterskiego dla księży. W trzech uczestniczyć będą także kapłani od 7. do 12. roku od święceń. Kurs jest organizowany przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu.