Msza św. żałobna śp. kardynała Mariana Jaworskiego

fot. ks. Michał Moń
W lubaczowskiej Konkatedrze 8 i 9 września odbyły się uroczystości żałobne śp. Kardynała Mariana Jaworskiego.

Biskupi, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych, obywatele Ukrainy i społeczność Lubaczowa, uczestniczyli w lubaczowskiej Konkatedrze (09.09) w uroczystej Mszy Świętej na pożegnanie śp. Kardynała Mariana Jaworskiego.

Eucharystii przewodniczył Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, a okolicznościowe kazanie wygłosił Biskup senior Diecezji Charkowsko – Zaporoskiej Marian Buczek.

W koncelebrze uczestniczyli także Biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek, Biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski, a także licznie przybyli kapłani z Polski i Ukrainy.

Zobacz więcej

Dzień wcześniej (08.09) wieczorem w konkatedrze miała miejsce Msza św. za śp. kardynała Mariana Jaworskiego, której przewodniczył metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki,

Zobacz więcej