Adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny

W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Ks. bp Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski z poparciem Ks. abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP proponuje podjęcie inicjatywy przeprowadzenia nocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem przed tegoroczną Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wszystkich polskich parafiach na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 r. w nocy z 14 n a 15 sierpnia.

Zachęcamy do podjęcia tej propozycji przez parafie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej lub zorganizowania adoracji w ciągu dnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2020 r.