VI RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH

Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Gmina Telatyn serdecznie zapraszają w niedzielę, 12 lipca br. na VI RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW, który w tym roku odbędzie się pod honorowym patronatem JE KS. BP. MARIANA ROJKA i POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO BEATY MAZUREK.

Piknik adresowany jest do rodzin i jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu przez rodziców i dzieci na terenie Grodu. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.

W czasie Pikniku będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska.

W programie od godz. 14:00: XII Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, warsztaty i pokazy Drużyny Grodu Czerwień, pływanie rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, występy artystyczne. O godz. 20:00 na scenie pod Grodem koncert Krzysztofa Antkowiaka.

ks. Andrzej Łuszcz