Czterech nowych kapłanów

fot. Bartosz Świrgoń
W sobotę 6 czerwca w katedrze zamojskiej biskup Marian Rojek udzielił święceń prezbiteratu czterem diakonom, absolwentom Wyższego Seminarium Duchownego

Biskup Zamojsko-Lubaczowski przewodniczył uroczystej Mszy świętej, w której wzięli udział księża diecezjalni, seminarzyści oraz bliscy neoprezbiterów. W homilii Pasterz diecezji podkreślił wartość kapłaństwa i jego znaczenie w życiu wiernych, a zwracając się do przyjmujących święcenia, zachęcał do gorliwej służby, która nie zawsze musi być doceniana przez innych. Szafarz święceń zauważył, że nowi kapłani są znakiem żywotności Kościoła lokalnego.

W niedzielę 7 czerwca oraz 14 czerwca nowo wyświęceni księża będą sprawować swoje pierwsze Msze święte. 15 czerwca Msza prymicyjna odbędzie się w seminarium duchownym. Nowi kapłani to ks. mgr Piotr Kończyński (Parafia Świętego Krzyża w Zamościu), ks. mgr Kamil Kossak (parafia Ulhówek), ks. mgr Radosław Łukasiewicz (parafia Nieledew) i ks. mgr Krzysztof Zgnilec (parafia Wielącza).

27 czerwca neoprezbiterzy otrzymają z rąk biskupa nominacje na swoje pierwsze parafie.