Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu i Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu serdecznie zapraszają na wydarzenie pod honorowym patronatem J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka pn. "Jan Paweł II - posłaniec odrodzenia wolności, dziedzictwa, patriotyzmu".

Wydarzenie odbędzie się w ramach programu zainicjowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego „Warto być Polakiem”, którego celem jest popularyzacja wielkich postaci i patriotycznych postaw oraz wielkich wydarzeń z historii Polski, które tak naprawdę zahaczały o Lubelszczyznę.
„Warto być Polakiem; warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Europie” – te słowa padły z ust śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I to one zobowiązują do podjęcia działań, stąd Samorząd Województwa Lubelskiego zainicjował program „Warto być Polakiem”.
Celem wydarzenia jest:
- uczczenie 100-lecia urodzin Karola Wojtyły późniejszego Papieża Jana Pawła II,
- uczczenie 21 rocznicy (12.06.1999r.) pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu,
- uczczenie 100-lecia bitwy warszawskiej,
- uczczenie 440-lecia założenia miasta Zamościa,
- przypomnienie nauczania Papieża Jana Pawła II,
- promowanie patriotyzmu i umiłowania Ojczyzny wśród młodzieży.
Konferencje i homilie wygłosi Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TCh.
12.06.2020r. (piątek):
godz. 17.00 - w 21. rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Zamościu konferencja nawiązująca do słów świętego Jana Pawła II z pielgrzymki do Zamościa pn. „Świętość i godność stworzenia – przesłanie Świętego Jana Pawła II na kryzys roku 2020".
13.06.2020r. (sobota) godz. 17.00 - konferencja „Polska – to imię nas określa, zobowiązuje, kosztuje… Święty Jan Paweł II o patriotyzmie".
14.06.2020r. (niedziela) – homilie podczas Mszy Świętych nawiązujące do nauczania Świętego Jana Pawła II.
Z konferencji w dniach 12-13.06.2020r. przeprowadzona zostanie transmisja online. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!