Transmisja Triduum Paschalnego w Katedrze Zamojskiej

fot. Janek Rój / Życie Zamościa
Zapraszamy do łączenia się duchowo podczas Mszy św. Krzyżma z Katedry Zamojskiej - Wielki Czwartek, godz. 10.00 za pomocą transmisji online lub przez Katolickie Radio Zamość (90.1, 101.2, FM)

W WIELKI CZWARTEK o godz. 10.00 rozpocznie się Msza Krzyżma, a o godz. 18.00 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej (Bp Marian Rojek).

W WIELKI PIĄTEK o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa; Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 (Bp Marian Rojek).

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będzie jutrznia z Pasterzem Diecezji o godzinie 9.00. W Wielką Sobotę nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów w Katedrze. Należy go zastąpić modlitwą błogosławieństwa podczas rodzinnego śniadania wielkanocnego. Modlitwa na stronie Parafii.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się w Katedrze po zachodzie słońca, o godz. 20.00 (Bp Marian Rojek).

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ Msza św. rezurekcyjna będzie o godz. 6.00 (Bp Marian Rojek), chociaż nie będzie procesji rezurekcyjnej, to jak, we wszystkich kościołach w Polsce, z wieży katedralnej bijące dzwony obwieszczą światu zmartwychwstanie Chrystusa.   Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Transmisja online z Katedry Zamojskiej

autor: Ks. Piotr Spyra